Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w zapasach w stylu wolnym Podlaskie 2022:

W Suwałkach dobiegła końca zapaśnicza rywalizacja XXVIII OOM- PODLASKIE 2022. Na starcie ujrzeliśmy 169 zawodników z 64 klubów, którzy w ramach OOM walczyli o medale Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych.

- Miasto Połaniec oraz Miejski Klub Sportowy CZARNI Połaniec reprezentowało dwóch zawodników: Tomala Bartosz i Damm Filip, którzy po dwóch turniejach eliminacyjnych zakwalifikowali się na tę najważniejszą imprezę sportową.

- Bartosz zajął V miejsce w kategorii wagowej do 71 kg. Natomiast Filip w kategorii wagowej do 60 kg
zajął miejsce XXX.

- Wynik Bartka zasługuje na szczególną uwagę, bo nie tylko, że zajął on najwyższą lokatę spośród wszystkich reprezentantów naszego województwa, ale również – jak podkreślają eksperci – występował w kategorii, która była najmocniej obsadzona na tym turnieju.

- Nasi zawodnicy drużynowo wywalczyli 36 lokatę zdobywając 6 cennych punktów w systemie współzawodnictwa Sportu Młodzieżowego. Wyjazd zawodników i trenera był realizowany z Projektu „Enea szkoli Mistrzów 2022”.

„Gratulujemy reprezentantom CZARNYCH i życzymy dalszych sukcesów sportowych.” – powiedział trener Tadeusz Szkwarek.