Emocję do ostatnich sekund, Czarni remisują z Unią Tarnów!

W niedzielne po południe w Tarnowie nie zabrakło wielkich piłkarskich emocji, drużyna Czarnych Połaniec prowadzona przez Grzegorza Wcisło zmierzyła się dzisiaj z Unią Tarnów. Spotkanie to zakończyło się podziałem punktów bramka na wagę remisu padła w ostatnich sekundach meczu. Był to mecz rozgrywany w ramach 27 kolejki III ligi gr. IV.

Pomeczowa relacja:

- Już w 1 minucie spotkania drużyna gospodarzy agresywnie atakowała naszą bramkę czego efektem był rzut wolny dla Tarnowskiej Unii, ostatecznie miejscowi nie wykorzystali tego stałego fragmentu gry. W odpowiedzi Czarni Połaniec w akcji indywidualnej Adam Kramarz był nie przepisowo zatrzymywany i rzut wolny podyktowany dla naszej drużyny lecz jego wykonanie pozostawia wiele do życzenia. Bardzo gorąco zrobiło się w 7 minucie pod naszą bramką, w sytuacji sam na sam Tomasz Siryk pewną interwencją zatrzymuje napastnika Tarnowskiej Unii Artura Białego. W 9 minucie bardzo nie celny strzał Kacpra Wątróbskiego i futbolówka mija prawy słupek zespołu z małopolski. W 13 minucie szybkie wyprowadzenie piłki przez naszego bramkarza do futbolówki dochodzi Adam Kramarz po szybkim rajdzie, akcja wstrzymana przed polem karnym gospodarzy, dobra gra Tarnowskich obrońców. W 17 minucie bardzo złe wyprowadzenie piłki przez bramkarza Unii Tarnów do piłki dopada Adam Kramarz, który ścina w pole karne Tarnowian potem piłkę wykłada do Adriana Gębalskiego jednak naszego najlepszego strzelca ubiega obrońca Unii. W 19 minucie kolejny stały fragment gry dla Tarnowskiej Unii, piłka dośrodkowywana w nasze pole karne lecz jeden z zawodników "Jaskółek" fauluje naszego obrońcę. W 22 minucie chwila radości na trybunach w Tarnowie, jeden z zawodników gospodarzy kieruje futbolówkę strzałem głową do naszej bramki, i gdy wydawało się że zaczniemy od środka boiska, to sędzia boczny sygnalizuje pozycję spalona i gol dla Tarnowian został anulowany. W 31 minucie zdecydowane wejście w pole karne Adriana Gębalskiego akcje zakończona mocnym strzałem a  futbolówka mija prawy słupek bramki Tarnowskiej Unii. W 34 minucie nasza drużyna wykonuje rzut wolny piłka stojąca jest dogrywana w pole karne drużyny z Tarnowa piłkę bez większych problemów wyłapuję bramkarz. W 37 minucie mamy akcję bramkową, przebojowe wejście w pole karne Adama Kramarza i strzał po długim rogu ląduje w siatce. Po golu zdobytym przez Połaniecki zespół, to Unia Tarnów próbowała grać w ataku pozycyjnym. W środkowej strefie boiska na strzał z dystansu zdecydował się Adam Kramarz lecz pewną interwencją popisał się bramkarz miejscowych. Następnie sędzia zaprosił obie drużyny na przerwę przy wyniku 0-1.

- Druga połowa rozpoczęła się lepiej dla "Jaskółek" dośrodkowanie graczy Unii na głowę Artura Białego i dobrą grą na przed polu popisuje się Tomasz Siryk akcja zastopowana. W następnej akcji odważne wejście w pole karne Tarnowian ostatecznie z problemami golkiper miejscowych i następnie obrońcy wybijają futbolówkę. W 50 minucie swojej szansy z przewrotki szukał zawodnik gospodarzy, ostatecznie od bramki zaczął nasz bramkarz. Na kolejną ciekawą sytuację podbramkową trzeba czekać do 67 minuty, bardzo mocny strzał Wiktora Putina wyciąga Tomasz Siryk. W 70 minucie kolejny stały fragment gry, rzut wolny wykonywany przez naszych rywali przelatuje nad naszą bramką, W 73 minucie mocno wstrzelona piłka w nasze pole karne mija wszystkich zawodników, wystarczyło któremuś z graczy dołożyć nogę i by miejscowi doprowadzili do remisu szczęście było przy naszej drużynie. W 74 minucie Adam Kramarz ponownie decyduje się na strzał z dystansu, ale futbolówką mija prawy słupek bramki Tarnowian. W 76 minucie powinno być 1-1 lecz nasz bramkarz wybija piłkę z linii bramkowej to było poważne ostrzeżenie dla naszej drużyny. W odpowiedzi "Żółto-Czarni" strzał na bramkę Unii jednego z naszych zawodników sprawia ogromne problemy bramkarzowi Tarnowskiego zespołu.  W 83 minucie piłka dośrodkowywana na głowę Igora Wosia przelatuję nad poprzeczką bramki gospodarzy. W drugiej minucie doliczonego czasu pospolite klepanie piłki w polu karnym tarnowian i ta zabawa kończy się na bramkarzu Tarnowskiej Unii, czego efektem mamy głupią stratę co przekłada się na kontrę Unii Tarnów następnie ta akcja kończy się golem na 1-1, a bramkę na wagę remisu zdobył Victor Putin. Tym samym sędzia po tym golu zakończył mecz.

Już w najbliższą sobotę drużyna Czarnych Połaniec na swoim stadionie zagra z KS Watkem Koroną Rzeszów, początek tego meczu zaplanowano na godzinę 17. Już teraz wszystkich kibiców Czarnych zapraszamy na ten mecz.

Sędzia: Sebastian Godek (Rzeszów)

Bramki: 37' 8. Adam Kramarz (Czarni Połaniec) |  93+' 10. Victor Putin

Żółte kartki: 28' 11. Damian Bawor (MKS Czarni P.), 53' 4. Paweł Węgrzyn (ZKS Unia T.), 69' 9. Adrian Gębalski (MKS Czarni P.)

ZKS Unia Tarnów: 1. Mateusz Zając (BR), 7. Artur Biały, 8. Patryk Orlik, 14. Adrian Kajpust, 16. Wiktor Matyjewicz, 17. Kacper Nytko, 19. Sebastian Jacak, 23. Dominik Wardzała (61' 9. Szymon Adamski), 26. Piotr Łazarz, 4. Paweł Węgrzyn (61' 10. Victor Putin), 77. Gabriel Kieroński (80' 13. Igor Dubas).

MKS Czarni Połaniec: 97. Tomasz Siryk (BR), 4. Filip Bakowski, 6. Paweł Bażant, 8. Adam Kramarz (85' 5. Dawid Orzechowski), 11. Damian Bawor, 15. Michał Smoleń, 16. Michał Banik (55' 7. Piotr Ferens), 17. Kacper Wątróbski (75' 14. Igor Woś), 18. Filip Krępa, 19. Piotr Kron (85' 2. Tomasz Mucha).

ZKS Unia Tarnów - MKS Czarni Połaniec 1-1 (0-1)

Foto: Paweł Topolski