Czarni Połaniec przegrali z Avią Świdnik 1-0.

Czarni Połaniec we wczorajszym meczu przegrali z Avią Świdnik 0-1, jedyna bramka w tym spotkaniu padła w 40 minucie, a na listę strzelców wpisał się Rafał Dobrzyński. Spotkanie było rozgrywane w ramach 29 serii gier o mistrzostwo piłkarskiej trzeciej ligi w grupie - czwartej.

- Drużyna ze Świdnika od początku meczu była zespołem, który kreował więcej sytuacji podbramkowych co sprawiało sporę zakłopotanie naszym obrońcom. W 26 minucie futbolówkę w naszej bramce mógł umieścić Wojciech Białek, jednak minimalnie się pomylił zawodnik Avii i od bramki grę mógł wznowić Tomasz Siryk. W 40 minucie mieliśmy akcję bramkową, a futbolówkę w bramce Czarnych umieścił Rafał Dobrzyński, który strzałem po krótkim rogu pokonał golkipera Czarnych Połaniec. W pierwszej połowie nic ciekawego już się nie działo.

- W drugiej połowie spotkanie toczyło dalej się pod dyktando gospodarzy, podopieczni Grzegorza Wcisło nie licznie zapuszczali się pod pole karne miejscowych. Miejscowi mogli podwyższyć prowadzenie ostatecznie nasz bramkarz dobrze interweniował i z przebiegu całego spotkania zasłużone zwycięstwo odniosła drużyna Avii Świdnik.

Następny mecz drużyna Czarnych Połaniec rozegra w sobotę 21 maja o godzinie 17 na stadionie w Połańcu, a naszym przeciwnikiem będzie Stal Stalowa Wola.

MKS Avia Świdnik - MKS Czarni Połaniec 1-0

Sędzia: Piotr Marcinkowski (Żyrardów)

Bramki: 40' 5. Rafał Dobrzański (MKS Avia Świdnik)

MKS Avia Świdnik: 12. Andrzej Sobieszczyk (br), 3. Rafał Kursa, 5. Rafał Dobrzyński (57' 9. Tomasz Zając, 11. Wojciech Białek (70' 19. Nikita Kovalonoks), 15. Dominik Kunca, 16. Dominik Maluga, 17. Patryk Drozd, 24. Paweł Uliczny, 30. Bartłomiej Poleszak (57' 28. Maciej Góralski), 88. Roman Mykytyn.

MKS Czarni Połaniec: 97. Tomasz Siryk (Br), 2. Tomasz Mucha, 3. Mateusz Załucki, 4. Filip Bakowski, 6. Paweł Bażant, 7. Piotr Ferens (63' 10. Kamil Hul), 8. Adam Kramarz, 15. Michał Smoleń, 17. Kacper Wątróbski (74' 11. Damian Bawor), 18. Filip Krępa (Kpt), 19. Piotr Kron (63' 16. Michał Banik).