Czarni Połaniec pokonali Wólczankę Wólkę Pełkińską!

We wczorajsze środowe po południe na stadionie w Połańcu został rozegrany mecz w ramach 26 serii gier o mistrzostwo w piłkarskiej trzeciej lidze w grupie - czwartej, gdzie miejscowa drużyna Czarnych prowadzona przez Grzegorza Wcisło pokonała Wólczankę Wólka Pełkińska w rezultacie 3-1. Bramki dla naszej drużyny zdobywali w 19 oraz 78 minucie na listę strzelców wpisał się Adam Kramarz. Wynik spotkania w doliczonym casie gry ustalił Adrian Gębalski. Dla przyjezdnych jedynego gola zdobył Krzysztof Pieluch w 54 minucie.

Pomeczowa relacja:

- Na pierwszą akcje podbramkową przyszło nam czekać do 10 minuty, jednak strzał przyjezdnych bardzo nie celny. Pierwszy strzał na bramkę Wólczanki drużyna z Połańca oddała w 12 minucie piłka dogrywana ze stałego fragmentu gry przez Piotra Ferensa trafia na głowę Filipa Krępy, ostatecznie to uderzenie przelatuje nad bramką przyjezdnych. W 14 minucie pechowa interwencja golkipera gości, do piłki dopada Adam Kramarz strzał minimalnie przelatuje nad poprzeczką bramki przyjezdnych. W 19 minucie wynik spotkania otworzył Adam Kramarz, który płaskim pięknym uderzeniem pokonał bramkarza Wólczanki. W 38 minucie seria rzutów wolnych dla Wólczanki, ale nic groźnego one nie przyniosły. Od 20 do 38 minuty nic ciekawego na płycie boiska się nie działo. Tuż przed przerwą na bramkę gości uderza Damian Bawor lecz futbolówką przelatuję obok bramki. Pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem teamu z Połańca.

- Pierwsza akcja podbramkowa w drugiej połowie była autorstwa naszej drużyny odważne wejście Pawła Bażanta w pole karne gości i akcja zakończona strzałem z, którym pewnie radzi sobie golkiper przyjezdnych. Błędy naszych zawodników na własnej połowie skutkują głupią stratą co przekłada się na akcję bramkową dla naszych przeciwników, a gola wyrównującego zdobywa w 54 minucie Krzysztof Pietluch. W 57 minucie Piotr Ferens decyduje się na strzał z dystansu, jednak ten strzał nie sprawił problemów obrońcom drużyny przyjezdnej.  W 59 minucie duże nie zadowolenie w obozie klubu z Podkarpacia, drugi żółty kartonik ogląda zawodnik gości - Natan Korzeniowski. W 60 minucie Adrian Gębalski wykonuje rzut wolny jednak futbolówka trafia w mur. W 63 minucie Adam Kramarz decyduje się na strzał z dystansu, lecz to uderzenie bardzo nie udane. W 66 minucie to powinien być gol dla Wólczanki w sytuacji sam na sam piłkę z pustę bramki wybija Michał Smoleń. W 78 minucie gospodarze wracają na prowadzenie - Ponownie na listę strzelców wpisuje się Adam Kramarz.W 89 minucie szansę na bramkę mieli goście, lecz ostatecznie nasz bramkarz dobrze interweniuje. W ostatnich sekundach meczu Adrian Gębalski wykańcza akcję Tomasza Muchy i mamy bramkę numer 3 dla Połańca po chwili sędzia zakończył ten mecz.

Czarni Połaniec następny mecz rozegrają w najbliższą niedziele w Tarnowie zagramy z miejscową Unią. A początek tego meczu zaplanowano na godzinę 13:30.

Wczorajsze zwycięstwo to przełamanie naszej drużyny i pierwsze ligowe zwycięstwo w 2022 roku. Ostatnie ligowe zwycięstwo przed meczem z Wólczanką, nasza drużyna zanotowała 6 listopada 2021 roku w ramach 16 kolejki pokonaliśmy w Połańcu - NKP Podhale Nowy Targ 5-2.

Dziękujemy wszystkim zgromadzonym na stadionie kibicom za wsparcie naszej drużyny w trakcie wczorajszego meczu.

Sędzia: Piotr Kawiński (Kraśniczyn)

Bramki: 19' Adam Kramarz (CPŁ), 54' Krzysztof Pietluch (WWP), 78' Adam Kramarz (CPŁ), 90+' Adrian Gębalski (CPŁ).

Żółte kartki:  59' Natan Korzeniowski (WWP), 70' Daniel Pawłoski (WWP), 73' Mateusz Załucki (CPŁ), 83' Michał Smoleń (CPŁ),

Czerwone kartki: 59' Natan Korzeniowski (WWP).

MKS Czarni Połaniec: 97. Tomasz Siryk (GK), 3. Mateusz Załucki, 6. Paweł Bażant, 7. Piotr Ferens (67' 16. Michał Banik), 8. Adam Kramarz (86' 14. Igor Woś), 11. Damian Bawor, 15. Michał Smoleń, 17. Kacper Wątróbski (86' 2. Tomasz Mucha), 18. Filip Krępa, 19. Piotr Kron (77' 10. Kamil Hul), 9. Adrian Gębalski.

Wólczanka Wólka Pełkińska: 13. Bartosz Wierzchowski (GK), 5. Daniel Pawłowski, 9. Kacper Durda, 10. Krystian Kalemba (60' 7. Jakub Lorek), 44. Dmytro Petryk, 21. Natan Korzeniowski, 23. Mateusz Podstolak, 32. Jonathan Longe Diomasumbu (46' 20. Krzysztof Pietluch), 38. Hubert Przybycień, 77. Denys Dolinskyj (46' 11. Karol Twardowski), 88. Adrian Soboń (46' 8. Kacper Czernicki)

MKS Czarni Połaniec - Wólczanka Wólka Pełkińska 3-1 (1-1)